December 6, 2022, 7:28 pm

(Видео) Американската вojска ги caботираше авионите и хеликоптерите пред да го нaпyшти Авганистан

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Американските војници пред да заминат од Авганистан ги саботираа авионите и хеликоптерите кои беа на аеродромот во Кабул, од каде што се вршеше евакуација.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This