(Видео) Бајден одржа прес конференција на која не бeа поканети руските медиуми

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Американскиот претседател USо Бајден на прес-конференцијата по средбата со рускиот претседател Владимир Путин изјави дека неговата агенда не е против Русија, туку за американскиот народ.

Бајден на почетокот на конференцијата рече дека ова е долг ден за сите нас.

„Само што го завршив последниот состанок на ова патување. Се крена голема прашина околу овој состанок. Нема подобар начин за дијалог од лице в лице“, рече Бајден.

Тој додаде дека Путин и тој имаат заедничка одговорност за воспоставување стабилни односи.

Бајден истакна дека ќе продолжи да инсистира на почитување на човековите права, што беше една од главните теми на самитот.

Патем, ниту еден руски медиум не беше поканет на прес-конференцијата на Бајден, додека бројни американски медиуми беа поканети на конференцијата на рускиот претседател Владимир Путин.

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...

More Articles Like This