(Видео) Бајден се изгyби: Американскиот претседател залутал во ресторан за време на самитот на Г7

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Американскиот претседател Џозеф Бајден случајно залутал во ресторан за време на самитот на Г7, каде што биле новинарите кои го известувале овој настан.

На видеото што беше објавено на социјалните мрежи, тој гледа дека американскиот претседател дошол на терасата во ресторанот и почнал збунето да разгледува наоколу.

Новинарите, иако изненадени од неговиот изглед, не ја пропуштија можноста да го прашаат како се одвива самитот , а тој одговори: „Многу добро“.

Одговарајќи на новинарите, тој продолжи да бара некого, најверојатно неговата сопруга illил, која наскоро се појави на другата страна на терасата и го повика.

Пред два дена, Бајден пристигна во Велика Британија, што е прва станица на неговата европска турнеја, при што, покрај самитот на Г7, ќе учествува и на самитот на НАТО, на самитот на ЕУ и САД, а на 16 јуни тој ќе се сретне со рускиот лидер Владимир Путин во Женева.

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...

More Articles Like This