August 18, 2022, 8:49 am

(Видео) Безос пoлeтa вo вceлeнaтa и ce вpaти нa Зeмjaтa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Џеф Безос, најбогатиот човек на светот, полета во вселената и се врати на Земјата, во првиот лет со екипаж на неговиот ракетен брод Њу Шепард на неговата компанија Блу ориџин. На ова историско патување заминаа и неговиот брат Марк Безос, 82-годишната Воли Фанк и 18-годишен студент.

Безос полета во вселената околу 15 часот по средноевропско време. Летот траеше десетина минути.

По успешното слетување е отворен шампањ. На местото на слетување присуствувале и семејствата на членовите на екипажот.

Видео може да погледнете ТУКА.

„Најдобар ден досега“, рече Безос по слетувањето.

Видео може да погледнете ТУКА.

Видео може да погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This