December 6, 2022, 10:41 am

(Видео) „Боже cмилyвaj ce, нe мoжaм пoвeќe, cpцeтo ќe ми пykнe“: Пoтpecнa cнимкa oд пocлeдниoт зeмjoтpec во Петриња

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Тлото во Петриња не престанува да се тресе.

Вчера во Хрватска беше регистриран нов силен земјотрес од 5 степени, а за тоа колку се потресени жителите на Петриња кои неколку денови спијат во шатори, сведочи и потресното видео, кое го објавија хрватските медиуми, во кое возрасен човек со плачење вели дека не може повеќе да издржи, го моли „Бог да се смилува“ и „дека срцето ќе му пукне“.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This