September 29, 2022, 9:35 pm

(Видео) Бeздoмник одpжа лекциjа на aнтивaксeр – со една реченица и докажа колку греши

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Жената го снимала бездомникот за да докаже дека не е неопходно луѓето да се вакцинираат против коронавирус, и таа добила доказ колку греши.

Во Лос Анџелес, на протестот на антикавсерите, една од присутните ја снимала ситуацијата на улица и изјавила дека луѓето живеат на улица, и според нејзино мислење, тие не се разболуваат од ковид.

„Гледате колку луѓе има на улица и не им е грижа. Тие не умираат од коронавирус. Што ви кажува тоа?”, прашала таа.

Бездомникот што ја слушнал одговори кратко и јасно.

„Вели дека сум вакциниран како и повеќето луѓе што живеат на улица во оваа област“, ​​одговорил човекот.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This