October 2, 2023, 6:05 pm

(Видео) Бeлград под полициска опcaда: Cyдиpи во повеќе делови од градот, yaпceни повеќе лица во пресрет на натпреварот меѓу Партизан и Црвена ѕвезда

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вечното фудбалско дерби помеѓу Партизан и Црвена звезда, кое се игра од 18.00 часот во Белград, по правило има негативна увертира – во српската престолнина има состојба на опсада, а навивачите се судираат во различни делови на градот.
Во Белград има состојба на опсада, полицијата е во голем број, контролни пунктови се наоѓаат во речиси сите делови на градот, а апсења се забележани и на автопатот Белград-Нови Сад.
Група млади луѓе беа уапсени на автопат, а на Јужниот булевар избија големи немири.
Снимките од социјалните мрежи сведочат за состојбата на опсада, полицијата се обидува да воспостави ред, но има бројни инциденти.

Натпреварот започнува во 18.00 часот со директен текст пренос на Спутник Спорт.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This