(Видео) Виcтинcки кaндидaт кoj ги oбeдинyва и cиcтeмски ќe ги интeгpиpa cитe нaциoнaлнocти во Радовиш е Ацо Ристов

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Уште еден доказ дека вистинскиот кандидат за Радовиш е Ацо Ристов.

Свое поздравно обраќање и поддршка упати претседателот на Социјалистичката партија на Македонија, Г-дин Љупчо Димовски.

Поддршка за АЦО РИСТОВ

За Радовиш!

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Вистински кандидат кој ги обединува и системски ке ги интегрира сите националности во Радовиш е Ацо Ристов.

Свое поздравно обраќање упати претседателот на Движењето за национално единство на Турците во Македонија, Г-дин Ердоган Сарач.

Ацо Ристов е човекот кој точно знае во која насока треба да се движи мултиетничката интеграција и како успешно да продолжи традиционалниот соживот во Радовиш.

Поддршка за АЦО РИСТОВ

За Радовиш!

Видео може да погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This