February 7, 2023, 9:17 am

(Видео) Во живо: Масовен пpoтест пpoтив мерките за КОВИД-19

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во тек е голем протест пред Собранието на Република Македонија против фашистичките ковид мерки на власта. Граѓаните, револтирани од најновата мерка на власта, да се ограничи слободата на движење на лицата кои не се вакцинирани и да не им дозволи влез во одредени затворени објекти, излегоа на улица за гласно да кажат НЕ на овие фашистички мерки.

Протестот е народен, непартиски, без разлика на вера, политика, статус, бидејќи се работи за заштита на најосновните човекови права кај нас и насекаде во светот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This