December 6, 2022, 6:05 pm

(Видео) Во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Вевчани

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“ вчера од Охрид ја започнаа изборната кампања за претстојните локални избори.

За денешниот ден се најавени собири во Вевчани во 16:30 часот, Дебарца во 17:00, Струга во 18:30 и Ресен во 20:30.

Следете го во живо претставувањето на кандидатите

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This