September 26, 2022, 8:04 pm

(Видео) Вучиќ: Лекот против коронавирусот пристигна во Србија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Лекот против коронавирусот на американската компанија МСД пристигна во Србија, соопшти претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Вучиќ по овој повод се огласи на Инстаграм.

– Новиот лек против коронавирусот пристигна во Србија! Купен е во САД, а во Европа покрај нас го набавија и Данска, Литванија и Словенија. Животите и здравјето на луѓето немаат цена, изјави Вучиќ.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This