(Видео) Вo Бутел зaпoчнa peaлизaциjaта на еден од најзначajнитe пpoeкти: Ce чиcти peчнoто кopито и се уpeдyва кejот на Сеpaва

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денеска, во општина Бутел започна реализацијата на еден од позначајните проекти од програмата на градоначалникот Дарко Костовски.

– Станува збор за чистење на речното корито и уредување на кејот на реката Серава. Проектот ќе се одвива во неколку фази бидејќи течението на реката е долж целата Општина. Затоа, чистењето на речното корито ќе трае до пролет, кога се планира да отпочне уредувањето на кејот, односно изградбата на пешачката и трим патеката со поставување на урбана опрема и хортикултурно уредување, информираат од кабинетот на градоачалникот.

За страртот на овој носечки проект од програмата на градоначалникот Дарко Костовски помогнаа повеќе општествено одговорни фирми, а за наредната година ќе бидат предвидени средства во буџетот за 2022 кој веќе се изработува.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...

More Articles Like This