(Видео) Голема чест за Пандев: Прекрасна турска новинарка го интервјуираше на македонски

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

„БеИН Спортс“, телевизиска мрежа која има спортски канали на четири континенти и дури во 13 земји, во а туската верзија направи уникатно интервју.

Симпатичната и шармантна турска новинарка Сејхан Шашко го водеше интервјуто со македонскиот репрезнтативец Горан Пандев на течен македонски јазик и направи овој разговор да биде навистина посебен, а и одговорите на нашиот напаѓач беа навистина исцрпни и опфатија повеќе теми.

Инаку, Сејхан Шашко подолго време е актуелна турска новинарка и е составен дел од спорстката сфера во оваа земја, а нејзиното потекло е од Охрид и поради тоа одлучила интервјуто да го направи на македонски јазик.

https://twitter.com/seyhansasko/status/1406967024232828933?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1406967024232828933%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fvecer.mk%2Fsport%2Fvo-chest-na-goran-pandev-turska-novinarka-zboruvashe-na-makedonski-jazik-video%2F

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This