September 26, 2022, 7:29 pm

(Видео) Голем пожар во центарот на Париз

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во самиот центар на Париз, утринава избувна голем пожар кој зафатил празни канцеларии во зградa, недалеку од зградата на Париската опера.

Во извештајот на весникот „Паризиен“ се наведува дека во гаснењето на пожарот биле ангажирани 46 противпожарни бригади, a поради истиот било наложено превентивно затворање на блиската метро станица „Опера“ и евакуација на повеќе од 150 лица од околните објекти.

Целата населба била покриена со густ црн чад, а според париската полиција, во пожарот нема жртви.

Малку по 12 часот пожарот бил изгаснат, но од уништената зграда сè уште се извива чад.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This