(Видео) Гоpeше камион на „Македонија пат“, нема повpeдени

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вчера на патот Слупчане – Белановце се запалило товарно моторно возило, сопственост на „Македонија пат“

Од Министерството за внатрешни работи за ТВ21 информираат дека повредени лица нема.

„На 07.12.2021 во 22.12 часот во Полициското одделение Матејче било пријавено дека во с.Алашевце, општина Липково, на патот Слупчане – Белановце, настанал пожар во товарно моторно возило сопственост на „Македонија пат“. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Куманово, а повредени лица нема“, велат од МВР за ТВ21.

ВИДЕО: Гореше камион на “Македонија пат”, нема повредени!

Latest News

Boosting Your Deposit Limits on Go88 A Comprehensive Guide

If you're an avid online gambler, you've probably come across the popular online casino platform Go88. It offers a...

More Articles Like This