(Видео) Груевски ве пpeдупpeди за мигрантите: Останаа уште две точки од планот за кој говореше екс премиерот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Некогашен жесток критичар на Никола Груевски јавно признава дека не можел да замисли дека некогаш ќе го постира екс премиерот.

По 4 години од власт Твитерџијата објави видео каде Груевски најавува што се ќе стори Заев.

Остануваат уште две точки од најавените:

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This