December 9, 2023, 11:27 pm

(Видео) Гoлeм пoжap вo бoлницa вo Њујорк: Heкoлкy лицa ce пoвpeдeни, бoлницaтa eвaкyиpaна

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Најмалку две лица се повредени во голем пожар кој избил во болницата „Сент Џон“ во Квинс во Њујорк. Во гаснењето на пожарот учествувале 100 итни служби.

Пожарот се случил околу 17 часот по локално време.

„Њујорк тајмс“ известуваше дека две лица заработиле лесни повреди во инцидентот. Снимките кои кружат по социјалните мрежи покажуваат огромен густ чад од кровот на болницата, додека пламен избива од прозорите на спратот.

Пожарот бил локализиран, а зградата делумно евакуирана. Пациентите кои биле на лекување, биле пренесени во друга болница за да го продолжат лекувањето.

Видео може да погледнете ТУКА.

Видео може да погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This