September 23, 2023, 8:15 am

(Видео) Гo пpeвpтe: Фудбалер вo caмoодбpaнa „нoкayтиpaшe“ хyлигaн – cyдиjaтa ce peши дa мy дaдe цpвeн кapтoн

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во израелскиот фудбал се случи непријатен момент кога хулиган нападна еден фудбалер, а тој физички му одговори и го нокаутираше бесниот навивач.

Навивачот им избега на редарите и втрча на теренот, а потоа го удри фудбалерот на Хапоел и тргна кон друг, но од него доби лекција.

Редарите потоа го фатија хулиганот, меѓутоа тоа не беше крајот на изненадувањата затоа што главниот судија реши да му покаже црвен картон на фудбалерот на Хапоел зашто го нокаутирал хулиганот во самоодбрана.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This