(Видео) Драма во Мексико: Патници еден час заглавени на жичара за време на разорниот земјотрес

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Земјотрес со јачина од 7 степени по Рихтер, го погоди Мексико, блиску до туристичкиот центар Акапулко, со мексиканската сојузна држава Гуереро.

Силниот земјотрес затекнал патници во кабините на жичара во главниот град Мексико Сити. Патниците минале нешто повеќе од 1 час заглавени во кабините.

„Беше тоа многу лошо искуство. Ништо не ни рекоа. Слушнавме предупредување за земјотрес, почна се да се тресе, а жичарата застана“, рекла една од патничките во кабините.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...

More Articles Like This