(Видео) Дoдeкa мeчкa бpкa eдeн чoвeк вo Сибир, нaлeтyвa aвтoбyc – пoглeднeтe штo ce cлyчи cлeднo

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На улиците на сибирскиот град Нижњевартовск е снимено видео на кое се гледа како мечка брка човек кој се обидува да избега од неа. Настанот се случил вчера наутро додека неименуваниот маж разговарал на телефон.

Мечката го нападна мажот и тој почнува да бега. Тој притоа успева да го пресече патот, а мечката го следи и е удрена од автобус. За среќа, животното не е сериозно повредено.

Тоа веднаш стана и продолжи да се движи по улицата. Одговорните потоа ја успале мечката и таа била згрижена од ветеринарските служби.

Полицијата открила дека мечката избегала од кафез во блискиот хотел, каде што била пронајдена и друга мечка.

Видео линкот може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This