(Видео) Еве како изгледа сопругата на Драган Стојковиќ Босанец

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Имено, Босанецот на 44 -годишна возраст е оженет со сопругата Дуња, со која ги има синот Александар и ќерката Александра Стојковиќ.

Еднаш зборуваше за нивната љубов, и во таа прилика истакна дека секогаш знаел дека таа е вистинска.

„Мило ми е што мојата сопруга никогаш не сакаше да биде ѕвезда над друга ѕвезда. Таа е мојата најголема и искрена поддршка во однос на нешто што се вика љубов кон семејството и децата, а јас доаѓам овде како сопруг. Вистинската работа е кога се чувствува. Ме чува и ми ја подготвува омилена храна. Навистина сакам полнети пиперки, а таа ги готви извонредно. Имам пробано многу, но кадаифот на мојата Дуња може да се спореди со оној од Истанбул – рече Драган Стојковиќ.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This