September 26, 2022, 8:27 pm

(ВИДЕО) ЕВЕ ШТО ЗНАЧИ ДА СИ ЧОВЕК, ОВА ЌЕ ВЕ РАСПЛАЧЕ: Бездомник го подели своето парче пица кога никој нормален не сакаше…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Овие момчиња направија социјален експеримент преку кој сакале да видат дали луѓето се спремни да ја поделат храната со некој кој е гладен и нема како да се прехрани.

На почетокот прашуваа “”нормални”” луѓе, но никој од нив не беше доволно човек, па сите ги одбија и никој не сакаше да им даде парче од својата храна.

Тогаш тие купија пица, и еден дел од истата му ја дадоа на еден бездомник. Дваесетина минути подоцна, еден од момците кои го снимаа сето ова, дојде и се претстави како бездомник и побара парче пица од вистинскиот бездомник. Овој без двоумење ја подели храната.

Тоа што се случуваше потоа, ќе ве остави во солзи.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This