(Видео) Екслузивно видео од пожарот во „ЈП Улици и Патишта“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Голем пожар избувна синоќа во „ЈП Улици и Патишта“, каде што бараките беа речиси изгорени до темел.

На терен беа десетици пожарникари кои се бореа со огнената стихија која што траеше неколку часа.

Според првичните информации од страна на пожарникарите, пожарот настанал откако експлодирал автомобил паркиран на јавен простор, а од таму, за жал, успеал да се прошири во бараките на Јавното претпријатие.

Во објектот се наоѓала целата сметководствена и финансиска документација од претходното раководство на „ЈП Улици и Патишта“ во која спаѓаат јавни набавки, договори, човечки ресурси и останата документација.

Како што може да се види на видеото, бараките на „ЈП Улици и Патишта“ се речиси целосно изгорени до темел.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This