October 6, 2022, 2:41 am

(Видео) Жителите на Бејрут никaкo дa зeмaт дyшa: Нoвa кaтacтpoфa, гopи згpaдa до пpиcтaништeтo кaдe што се cлyчи ekcплoзиjaтa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Сè уште не е јасно што го предизвикало пожарот во зградата која ја проектирала покојната британска архитектка со потекло од Ирак, Заха Хадид.

Денеска избил пожар во зградата во централниот дел на либанската престолнина Бејрут во близина на пристаништето каде во експлозијата на 4 август загинаа 200 луѓе, а повредени биле неколку илјади.

Сè уште не е јасно што го предизвикало пожарот во зградата која ја проектирала покојната британска архитектка со потекло од Ирак, Заха Хадид.

Зградата уште била во изградба, а се наоѓа на главниот пат кој минува покрај пристаништето.

Видео линкот може да го погледнете тука.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This