(Видео) ЗАЕВ: Сите кои не работат треба да бидат paзpeшени

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Зоран Заев пред малку уште еднаш потврди дека во моменто се прават анализи и консултации со коалиционите партии за работата на поедини функционери. Заев кажа дека ќе се почека извештајот на Европската Комисија за напредокот на земјава по што ќе соопшти кој се ќе биде cmeнет.

 

Премиерот Зоран Заев и натаму не открива колку лица ќе бидат cmенети од функциите, ниту, пак, нивните имиња. Тој вели дека имал средба со лидерот на ДУИ, Али Ахмети, бидејќи е коалициски партнер на СДСМ за да му ги презентира слабocите што досега ги увиделе.

„Сите коалициони партнери имаме право да даваме свои коментари. Ваквата рашомонијада од изјави која можеме да ја слушнеме од одредени високи функционери на ДУИ на крајот ќе биде поткрепена, па ќе видиме која е таа вистина за која зборуваме. Кога ќе ги дадам предлозите за промени во парламентот, Груби заедно со нивната пратеничка група ќе може да се изјасни. Затоа имав средба со лидерот на ДУИ Али Ахмети, за да знаат кој чекори ќе ги превземам, а во партијата да си ги разгледаат кои одлуки ќе ги донесат. Штом ќе ги донесам одлуките одма ќе ги соопштам, немам намера да лицитирам со имиња“, рече Заев коментирајќи ја изјавата на Груби кој претходно денеска порача дека ветингот на ДУИ нема врска со метлата на Заев.

Latest News

Boosting Your Deposit Limits on Go88 A Comprehensive Guide

If you're an avid online gambler, you've probably come across the popular online casino platform Go88. It offers a...

More Articles Like This