November 29, 2023, 2:31 am

(Видео) Започна средбата на претставници на политичките партии од владината коалиција

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Започна средбата на претставници на политичките партии од владината коалиција.

Партски извори велат дека Заев сака да ги информира партнерите за договорот постигнат со лидерот на Алтернатива, Африм Гаши за влез на партијата во владата.

Ова следува откако лидерот на ЛДП, Горан Милевски се пожали дека не е информан за договорот со Алтернатива и откако ќе слушнат што има Заев да им каже ќе одлучат дали ќе останат во владата.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This