September 26, 2022, 8:25 pm

(Видео) Зурли и тапани во Тетово, Беса слави победа

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Партијата БЕСА, чиј лидер Билал Касами е кандидат за градоначалник на Општина Тетово, вечерва почна да слави во градот. Собрани се голем број поддржувачи на партијата, а атмосферата се „загрева” со огномет, зурли и тапани. „Многу е тесно водството, но водиме”, изјави Билал Касами во Тетово.

На прес-конференцијата, лидерот на ДУИ, Али Ахмети, објави дека тие имаат „значително водство” во општината. Нивен кандидат е актуелната градоначалничка Теута Арифи.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This