December 8, 2022, 6:54 am

(Видео) Зaгинаa нaпaѓачот и еден полицаец, уште еден полицаец тешко повpeден во инцидeнтот во Капитол Хил

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Брза помош и хеликоптер пристигнаа веднаш во „Капитол“ по инцидентот кога автомобил влета во полициски пукт и повреди двајца полицајци кои беа пред „Капитол“.

Еден полицаец во Капитол е убиен, а вториот е повреден, откако во петокот бил налетан од возило во американскиот Капитол, изјави вршителот на должноста началник на полицијата во Капитол. Осомничениот бил застрелан и убиен.

„Осомничениот излегол од возилото со нож во рака“ и тргнал кон полицајците, рече началникот Јогананда Д. Питман.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This