(Видео) Зaлoжничкa дpaмa вo Бpиcтол нa бeнзиcкa пyмпa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Најмалку едно лице е повредено денеска кога вооружен напаѓач зеде заложници на бензинска пумпа во британскиот град Бристол.

Напаѓачот, вооружен со нож, ги принуди вработените во бензинската пумпа да влезат во една просторија, објави Скај њуз.

Преговарачки тим на полиција се наоѓа на местото на инцидентот, обидувајќи се да ја заврши заложничката криза на безбеден начин, пренесува Би Би Си.

Повреденото лице е пренесено в болница и не е во животна опасност.Полицијата го блокираше делот од градот каде што се наоѓа бензинската пумпа, наведува Би Би Си.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This