(Видео) Зa мaлкy ќe ocтaнeшe бeз глaвa: Туpcкатa пoлициja cпacyва oд линч ocoмничeн зa пoдмeтнyвaњe нa пoжap вo Анталија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган објави дека е уапсен осомничен за палење шуми на југозапад од земјата. Тој не го откри името или мотивите на осомничениот, но рече дека се сомнева дека лицето е поврзано со пожарот кај градот Милас во провинцијата Мугла.

Наводниот пироман бил приведен во Манавгат, Анталија.

Полицијата мораше да го обезбеди приведениот на кого локалните жители му се закануваа со линч.

– Темелно ги истражуваме причините за пожарот. Ако има такви предавници кои можат да ја запалат својата татковина, ќе се соочат со најстрога казна, рече Ердоган.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This