(Видео) Инцидeнт на големото финале: Навивач влета на теренот, обeзбедувањето едвај го запре

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во завршницата од регуларниот дел на финалето на Европското првенство (ЕП) меѓу Италија и Англија се случи мала брканица на теренот кога влета еден навивач, а обезбедувањето едвај го запре, пренесува Дерби.мк.

Судијата Бјорн Кујперс мораше да почека додека обезбедувањето се мачеше да го запре младото момче, кое без маичка на себе трчаше и ги прескокнуваше редарите, кои на крајот сепак го фатија на теренот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This