December 1, 2022, 8:19 pm

(Видео) Инцидeнт на изjaвата нa градоначалникот на Штип – Pacтe гнeвoт кaj гpaѓаните

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Инцидент се случи попладнево на прес-конференција на градоначалникот на Штип, Сашко Николов кој даваше изјава за медумите по повод Светскиот ден на пожарникарите.

Непознат граѓанин се обиде да се доближи до градоначалникот по што беше повлечен од страна на соработниците на градоначалникот по што застана зад градоначалникот среде неговата изјава.

По кратка вербална расправа тој истакна дека сака да му постави прашање на градоначалникот на Штип.

Од видеото може да се забележи дека граѓанинот беше исклучително гневен, од непознати причини.

Она што е сигурно е дека во општеството растат тезиите поради се поголемиот број невработеност, големиот број починати од Ковид 19 и лошото справуање со пандемијата.

Видеото можете да го погледнете тука.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This