(Видео) Инцидeнт нa сpeд фyдбaлcки нaтпpeвap вo Бpaзил: Игpaч шyтиpaшe cyдиja вo глaвa дoдeкa лeжeл нa тpeвaтa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Бразилската полиција го уапси фудбалерот на СЦ Сао Пауло Вилијам Рибеиро кој го клоцаше судијата Родриго Кривељаро за време на првенствениот меч со Гуарани во втората лига на шампионатот на Рио Гранде до Сул.

Инцидентот се случил на 4 откомври, а во второто полувреме Рибеиро го шутирал судијата кој лежел на тревата. Судијата бил однесен во болница. Натпреварот не се доиграл.

Рибеиро е уапсен и обвинет за обид за убиство, а ако биде прогласен за виновен ќе лежи во затвор.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This