February 7, 2023, 10:36 pm

(Видео) Инцидeнт cpeд бeл дeн вo Србија: Еднo лицe пpoбoдeнo co нoж – oвa ce дeтaлитe

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денес изби тепачка во центарот на Нови Пазар, во која по тој повод еден човек беше прободен и повреден. Инцидентот се случил на улицата Стефан Немања.

Според некои информации, овој конфликт се случил по кражба на кавга меѓу мажи, по што ситуацијата ескалирала и еден од мажите извадил нож.

Мажот Ф. А. бил примен во Општата болница во Нови Пазар, каде моментално ја прима потребната медицинска помош, пишува „Индексонлајн“.

Како што може да се види на видеото, еден човек очигледно нападнал друг човек со нож на сред улица. Набргу потоа, друг човек се обидува да ги раздели за да не ескалира тепачката.

Видеото покажува и дека мажот е повреден во пределот на ногата.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This