February 22, 2024, 10:13 pm

(Видео) Италија изpaмни, резултатот е 1:1

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во 67та минута, Леонардо Бонучи и донесе израмнување на Италија во финалето на ЕУРО2020 против Англија.

Дефанзивецот на Италија погоди во мешаницата по нафрлена топка и карамбол, и го најде патот до мрежата. Сега е 1:1 ќе гледаме интересна завршница.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This