December 3, 2023, 3:41 pm

(Видео) Како во филм – луѓето во Индонезија бегаат кон планините каде чекаат дали ќе има цунами по страшниот земјотрес

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Силен земјотрес со јачина од 7,4 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди источна Индонезија.

Засега нема информации за штети или жртви, а издадено е предупредување за цунами, пренесува „Ројтерс“.

Епицентарот на земјотресот бил на 112 километри северозападно од Ларантука, во источниот дел на индонезискиот остров Флорес, на длабочина од 12 километри.

Земјотресот бил почувствуван и во Макасар во јужниот дел на Сулавеси.

На Твитер се појавија и морничави видео снимки на кои се гледа како земјотресот има разорнувачка моќ, а на дел од истите се гледа и како луѓето бегаат кон планините и гледаат брановите дали ќе започне да ништи се пред себе.

Видео може да погледнете ТУКА.

Видео може да погледнете ТУКА.

Видео може да погледнете ТУКА.

Видео може да погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This