October 1, 2022, 8:16 am

(Видео) Камион yдpил во конвoj на американската apмија во Германија, неколку вojници се повpeдени

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Сообраќајна несреќа се случила на автопатот во Баварија, кога камион удрил во возилата на американската армија, при што возилата се запалиле, а неколкумина припадници на американската армија се повредени, извести полицијата.

Неколку возила се запалиле поради тоа што во колоната имало цистерни, а осум лица, според полицијата, морале да бидат префрлени во болница, пред се поради отровни гасови.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This