(Видео) Ковачевски одговори дали 3aeв ќе има влијание врз него ако биде избран за лидер на СДСМ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Моето работење и интегритет ќе ги потврдам преку политиките и преку одлуките коишто ќе ги носам доколку бидам избран за претседател на СДСМ, рече кандидатот за лидер на оваа партија, Димитар Ковачевски.

Запрашан колкаво ќе биде врз него влијанието на досегашниот лидер и премиер, Зоран Заев, кој повлекувајќи се од функцијата рече дека сѐ уште ќе има влијание врз идните одлуки во партијата, рече:

„Јас штотуку ја донесов мојата кандидатура, проследена со моја програма. Моето работење и мојот интегритет ќе го потврдам преку работењето, преку политиките и преку одлуките коишто ќе ги носам доколку бидам избран за претседател на Социјалдемократскиот сојуз“, рече Ковачевски.

Сепак ова видео говори малку поинаку од она што го тврди пуленот на Заев.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This