(Видео) Костов: Какви се тие теpopисти што не нaпaѓаат, не поставуваат бomби, туку ја бранат татковинатa?

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во денешното вонредно издание на „Неделен Брифинг“ со Сотир Костов главна тема е 27 април и најновите информации кои беа откриени на неделното издание на „Тешки муабети“ со Љупчо Палевски.

Во однос на обвинетите за 27 април, кои се товарат за тероризам, Костов праша какви се овие терористи, кои наместо да подметнуваат бомби и да предизвикуваат насилство, се бранеа и промовираа љубов.

Костов ја посочи главната алатка на нашите патриоти, штитови со кои ја бранеа нашата земја.

Со овие знаци на организааторите на Заедничка Македонија јас мислам дека треба да биде јасно дека не постои реален 27 април од следните причини: На 27 февруари започна движењето за заедничка Македонија, до 27 април тоа се нешто повеќе од два месеци мирни достоинствени родољубиви протести, почнува од Валда, се движи низ скопските улици, се застанува пред Канцеларијата за граѓани на Претседателот, се продолжува пред собрание, секој ден разни говорници, од јавниот живот, од уметноста, културата, политиката, експерти правници, политичари политикоолози, социолои, уметници, поранешни претседатели на собрание говореа, никој никогаш агресивност не покажа, нагласува Костов.

Вонредна емисија, „Неделен Брифинг“ со Сотир Костов

Вонредна емисија, „Неделен Брифинг“ со Сотир КостовГости:Редакциски колегиум

Posted by infomax.mk on Wednesday, February 10, 2021

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This