(Видео) Кaкoв цap: Oткpи вoeнa тajнa co цeл дa дoкaжe дeкa бил вo пpaвo вo диcкycиjaтa зa видeo игpa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Поранешен член на екипажот на тенкови на француската армија објави дел од доверливиот прирачник за управување со тенк „Леклер“ на форумот за популарната онлајн игра „Војна гром“ со цел да докаже дека е во право.

Тој не можеше да одолее за време на дискусијата за карактеристиките на француското оклопно возило на форумот и откри дека е член на екипажот на тенкот „Леклер С2“, а потоа објави таен документ, пишува британскиот „Дефенс Журнал“.

„Леклер“, кој е активен во служба на француската армија, е само едно од многуте возила што се претставени во видео играта од руска продукција „Војна гром“, наменети за неколку играчи истовремено.
По некое време, модераторите ја избришаа неговата порака.

Ова не е првпат доверливи документи од тенкови да протекуваат на форумите „Крадци крадци“.

Претходно оваа година, друг корисник ги објави класифицираните спецификации на главниот британски борбен тенк „Челинџер 2“.

Корисникот објави таен документ поврзан со „Челинџер 2“ со цел да укаже дека треба да се подобри дизајнот на резервоарот во играта.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This