February 6, 2023, 10:53 am

(Видео) Кyбa пoгoдeнa oд тpoпcкaтa бypa Елca

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Тропската бура Елса го зафати западниот дел на Куба, проследена со поројни дождови и силен ветер. 

Метеоролозите соопштија дека бурата денеска ќе ја погоди Флорида, а утре централниот брег на Флоридскиот Залив.

Невремето се движело главно преку руралните подрачја источно од Хавана.

До доцна попладнето, брзината на ветрот се намалила на 85 километри на час. Неговото јадро беше на околу 75 километри југоисточно од Хавана и се движеше кон северозапад со 22 километри на час.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This