(Видео) Урнебесно: Лавров стана интернет сензација по предизвиkот на ТикТок со испраќање бакнеж

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров, стана ѕвезда на новиот интернет предизвик со хаштагот #помахалмне.
Предизвикот настана кога корисниците на социјалните мрежи направија уредија видео во кое рускиот министер замавнува и испраќа бакнеж на некого како ново видео во кое и тие се појавуваат.

@hanna11_anna

#дуэт с @fgn20714 Ну это милота❤️ #помахалмне

♬ оригинальный звук – fgn20714

https://www.tiktok.com/@twixi__twins/video/7003241194151038210?referer_url=https%3A%2F%2Frs.sputniknews.com%2F20210907%2Flavrov–zvezda-interneta-video-1129637217.html&referer_video_id=7003241194151038210&refer=embed&is_copy_url=0&is_from_webapp=v1&sender_device=pc&sender_web_id=6981144997811521030

Видеото од 2015 година од самитот на БРИКС беше земено како предизвик.

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, тогаш објасни дека „воздушниот бакнеж“ на Лавров бил наменет за неговата јужноафриканска колешка Маити Нкоана-Машабане.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This