(Видео) Леопард нaпaднaл жена додeка седела во нејзината градина

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Додека една жена седела во градината пред нејзината куќа во предградието на Мумбаи, била нападната од леопард. 55-годишната жена не го забележала леопардот како ја гледа додека се одмара во градината. Почнала да се брани и на крајот го избрка со патерицата што ја имала со себе. За среќа, таа не била сериозно повредена.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This