(Видео) Масивен верижен cyдир од 100тина возила во Висконсин

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Автопатот 94 во САД е затворен по огромна несреќа во која наводно учествувале околу 100 автомобили – од кои некои изгореле целосно.

Според локалниот центар за итни случаи, патиштата во областа биле покриени со мраз и лизгави, што можеби е причина за инцидентот.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This