(Видео) МВР co дeтaли зa лицeтo кoe co пиштoл ce шeтaшe низ Aepoдpoм

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Приведен е тинејџерот кој утринава со пластичен пиштол се шетал низ ТЦ „Бисер“ во скопски Аеродром. Од полицијата информираа дека станува збор за 19-годишник со здравствени пробелми.

-Денеска, околу 9.20 часот полициски службеници од Полициска станица Аеродром, постапувајќи по претходна пријава, во трговски центар на подрачјето на Аеродром го затекнале Ш.Л.(19) од Скопје, лице со здравствени проблеми, кој носел пластичен пиштол (играчка).

Од страна на полициските службеници, пиштолот и футролата му биле одземени, информираат од МВР.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This