February 6, 2023, 3:17 am

(Видео) Митко Јанчев: Состојбата е тeнзичнa, лозaрите не ги прифaќаат пoнудите на влaдата

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев за ТВ24 вели дека ситуацијата со лозарите е се уште тензична.

Видеото можете да го погледнете тука.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This