(Видео) Мицкоски: Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат yцeнет политичар како Заев

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Христијан Мицкоски лидерот на ВМРО-ДПМНЕ тврди дека премиерот Зоран Заев пред заминување е подготвен да потпише нов договор со Бугарија.

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. Поради тоа, му велат во партијата да прави што сака, но да го испорача ветеното. На тој начин, се надеваат дека ќе го зголемат своето мнозинство во албанскиот блок, со што на следните избори, ќе бидат во подобра позиција за коалицирање. Тоа е нивната политичка стратегија, изјави Мицкоски.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This