(Видео) Мицкоски: Верувам во мудроста на граѓаните и верувам дека ќе добиеме поддршка за предвремени парламентарни избори

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пред една година имавме украдени парламентарни избори и брутално искористена пандемија за изборен поткуп и уцени и како резултат на тоа денес имаме 2/3 граѓани кои не се задоволни од насоката по која оди државата и сметаат дека оваа власт треба да си замина, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување на Канал 5.

Како резултат на тие парламентарни избори сега ВМРО-ДПМНЕ е најголемата политичка партија во државата, најголемата пратеничка група во парламентот, има најмногу градоначалници и советници и сега таква партија треба да биде во опозиција поради политичка некултура и математичката ,,гимнастика” која ја прави оваа власт.

Верувам во мудроста на граѓаните и нивната поддршка и верувам дека штом се прикаже прва прилика ќе добиеме поддршка за предвремени парламентарни избори и голема победа на оваа генерација на нови политичари водени од заедничкиот патриотизам.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This