December 1, 2022, 10:22 pm

(Видео) Муцунски: Во сите 11 градинки на територијата на Општина Аеродром се одржа еколошка акција

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Грижата за животната средина се стекнува од најмали нозе. Сите заедно треба да работиме за една поубава животна средина, средина која ќе им даде безгрижно чувство на нашите најмили, средина за правилен развој, вели градоначалникот на Аеродром Тимчо Муцунски.

За таа цел вчера во сите 11 градинки на територијата на Општина Аеродром се одржа еколошка акција во соработка со општествено-одговорната компанија „Цветан Димов“. Во градинките засадивме овошни дрвца, а истата акција планираме да продолжи и во иднина.

Нашата цел како општина е да инвестираме во нашите најмили и нашата иднина бидејќи тие се нашето најголемо богатство.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This