November 29, 2022, 4:09 pm

(Видео) Муцунски со повик: Стоп за вандализмот – да ги чуваме јавните површини во Општина Аеродром

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Стоп за вандализмот – да ги чуваме јавните површини во Општина Аеродром.

Драги Аеродромци, со преземањето на локалната власт во Општина Аеродром започнавме и со редовно одржување на јавните површини. По барање на локалните жители во населбата Мичурин извршивме итна санација на спортско игралиште кое беше вандализирано.

Инвестирањето во доброто на сите граѓани во општината е од наши, пари на сите нас и затоа во заеднички интерес е да ги користиме средствата за развој од кои придобивки ќе видиме сите ние, сите аеродромци!

Општина Аеродром ќе продолжи редовно да ги одржува јавните површини, но воедно апелирам за одговорност и чување на истите бидејќи Аеродром ни припаѓа на сите нас, напиша на Фејсбук, градоначалникот на општината Аеродром, Тимчо Муцунски.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This